Aktuality

Ve středu 15.6.2022 naší knihovnu navštívila úspěšná česká autorka detektivních románů. Dozvěděli jsme se, jak se ke psaní autorka dostala a jak bylo náročné zajistit vydání prvního díla. Nakonec se povedlo a nyní paní Svobodová píše jednu detektivku za druhou. Prozradila nám, kde bere inspiraci i kdy jí nápady přepadají a jak jí ,, práce´´...

Březnová výtvarná soutěž Nakresli vlastní komiks, kterou vyhlásila Obecní knihovna v Mukařově, má své vítěze!

Od 15.3. 2022 pro Vás nově budeme v knihovně každé úterý do 18. hodin. Reagujeme tím na přání našich čtenářů. Těšíme se, že toto rozšíření výpůjční doby využijete v hojné míře. Vaše knihovnice

rok 2021 se pomalu chýlí ke svému konci, a tak bychom Vám chtěly poděkovat za Vaši přízeň v tomto roce a zájem o naše služby. Zároveň bychom Vám rády popřály klidné a příjemné prožití vánočních svátků a do dalšího roku především pevné zdraví, radost ze života a mnoho napínavých chvilek u čtení knih.

Ve čtvrtek 23. 12. 2022 bude knihovna otevřena pouze od 10 - 12 hodin. Mezi svátky ( 27. 12. a 29. 12. 2022) bude knihovna zcela uzavřena. Těšíme se na Vás v Novém roce 2023. Vaše knihovnice

Kadeřnictví je nejen kreativní profese, ale často se blíží i ke službě psychoterapeuta. A když má kadeřnice literární talent, dokáže vykouzlit barevnou mozaiku pestrých lidských osudů. Beseda s Matyldou Monikou Hrdou bude určitě zážitek pro její zákaznice a zákazníky, i čtenářky a čtenáře.

Známý rozhlasový hlasatel a redaktor, novinář, publicista a popularizátor vědy a techniky Karel Sedláček navštívil 10. 11. 2021 Obecní knihovnu v Mukařově, aby se s jejími čtenáři podělil o vzpomínky na cesty po Spojených státech amerických i zkušenosti ze života Čechů v Americe.

Díky dotaci Ministerstva kultury ČR a ve spolupráci se společností palmknihy.cz si mohou čtenáři Obecního knihovny v Mukařově půjčovat nejen klasické knihy, ale také více než 10 000 titulů elektronických knih.

Členům klubu budeme na schůzkách číst a pomáhat vybírat knihy dle věku, zájmů a čtenářských schopností, pracovat s knihami s cílem prohloubit čtenářskou gramotnost, jako je porozumění a používání psaného textu, přemýšlení o něm a využití potenciálu textu pro vlastní situace v životě.

Vytvořte si webové stránky zdarma!