Jak na eVýpůjčky

eVýpůjčky v Obecní knihovně v Mukařově

Věděli jste, že knihovny ve spolupráci s portálem www.palmknihy.cz nabízejí svým čtenářům k vypůjčení přes 10 700 e-knih? Navíc odkudkoliv a zdarma (v rámci ročního čtenářského poplatku)?

Z pohodlí domova si můžete jednoduše vypůjčit e-knihu přes on-line katalog knihovny, která se Vám obratem zobrazí v knihovničce aplikace Palmknihy s viditelně označeným termínem vrácení.

Výpůjční lhůta je 31 dnů a lze číst až pět titulů najednou (některé knihovny nabízejí i vyšší počet) bez nutnosti připojení k internetu. 32. den se e-kniha sama vymaže z aplikace.

Postup pro čtenáře

Jak se zapojit do eVýpůjček:

1. Zaregistrujte se v knihovně - jedná se o jiný typ registrace, než je běžný čtenářský průkaz, nutností je ověřená e-mailová adresa.

2. Zaregistrujte se na stránkách www.palmknihy.cz (se stejnou e-mailovou adresou, která je uvedena v čtenářském kontě katalogu knihovny).

3. Stáhněte si aplikaci Palmknihy do čtecího zařízení, která je k dispozici ke stažení zdarma na Google Play pro Android (verze 4.1 a vyšší) nebo přes App store pro iOS (verze 8.4 a vyšší).

Jak si vypůjčit e-knihu:

1. Přihlaste se do on-line katalogu Vaší knihovny.

2. U vybraného titulu zvolte tlačítko "Půjčit e-knihu". 

Jak otevřít e-knihu:

1. Po vypůjčení naleznete e-knihu v aplikaci Palmknihy v sekci "Moje e-knihy" (za 31 dní se eVýpůjčka sama vrátí)

Aplikaci Palmknihy lze nainstalovat na všechny hardwarové čtečky knih s novějším systémem (verze 5+) Android:

např. zařízení ONYX, C-TECH, inkBook, Energy Sistem, Onyx Boox (Poke, Nova, Note, Max) a inkBook (Classic, Prime, Lumos, Explore). 

Potřebujete poradit? Ozvěte se na knihovny@palmknihy.cz 

Vytvořte si webové stránky zdarma!